Nefessa Sağlık | Akupunktur ve Alternatif Tıp
Akupunktur
Zein men kozmetik akupunktur Ana Sayfa   |  Tedavi Yöntemleri  |  Zein men kozmetik akupunktur
Ze-i men tek başına cildi düzelten bir uygulama değildir. Ze-i Men aslında bir tedavidir.Amaç sağlıklı bir organizmanın dışa yansıyan sağlıklı görüntüsünü oluşturmaktır. Çünkü bedenin dış görüntüsü, çizgileri içinin yansımasıdır. Cildin parlak , pürüzsüz olması kan dolaşımı, hormonlar, kollajen , elastin yapımı, vitamin A gibi birçok unsurun uygun biçimde biraraya gelmesine bağlıdır.O halde iç donanım ne kadar iyi ise dış görüntüde o kadar iyi olacaktır.Yani cildimiz aslında bizim için bir sağlık göstergesidir.Bunu esas almadığımız sürece cilt için yapacağımız herşey motoru bozuk bir arabanın kaportasını cilalamak gibi anlamsız ve faydasız kalacaktır.Zaten Ze-i Men sağlıklı insan demektir.
Ze-i Men kozmetik akupunkturla ilgili ABD' de birçok olumlu klinik gözlem vardır.Eğitimler Türkiye' de Martha Lucas tarafından yapılıyor.En iyi başlama yaşı 30-40'lı yaşlar olup henüz çizgilerin oluşmadığı daha genç yaşlarda da başlanabilr.
Ze-i Men de yüze kol ve bacaklara birçok vücut noktasına akupunktur uygulanır. Meridyenlerin , organların enerjileri dengelenir.Kişi kendini daha zinde , uyanık ve sağlıklı hisseder. Bu yüzden idarecilik , koçluk yapanlar için çok faydalıdır.Cildin kollajen , elastin oranı , kan dolaşımı artar.Cilt gergin ve canlı olur, onarım faaliyetleri başlar.Tedavi sırasında çay, kahve ,sigara alınmaz, spor yapılırsa ve beraberinde bazı vitamin , anti-aging(yaşlanmayı önleyici ) ajanlar kullanılırsa ve yeterince su tüketilirse sonuç daha güzel olur.Genç kız cildi gibi mimikleri silinmiş bir yüz beklenmemelidir.Tedavide %10 başarısızlık ihtimali vardır.Bununla birlikte bazı kişilerde ilk seanstan itibaren , bazılarında ilerleyen seanslarda bazılarında ise tedavi bitiminde sonuç alınabileceği unutulmamalıdır.
Uygulama haftada 2 kere olmak üzere 10 hafta boyunca uygulanır ve her 4-6 ayda bir 2 seans hatırlatma seansı yapılır. İlk 12 seansa özellikle özen gösterilmelidir.Ze-i Men kozmetik akupunktur sağlık üzerine etkilerinden dolayı kozmetik dışı amaçlarla da uygulanır. O yüzden sadece kadınlarla sınırlı bir uygulama alanı yoktur.Erkekler de faydalanır.
Genel olarak tedavide kullanıldığı durumlar:
-Ciltteki kırışıklık, akne , sarkma gibi problemler,
-Hafif migren,
-Hafif ve orta depresyon,
-Sindirim problemleri ve buna bağlı egzema vb durumlar,
-Sıcak basmaları
-Gece terlemeleri
-Menaapoz yakınmaları
Boyun için de ayrı kozmetik protokolü uygulanır .Önce yüze uygulanır sonra boyuna geçilir. Boyun için uygulanan Ze-i Men Kozmetik akupunktur protokolünden boyun bölgesine radyasyon uygulamasına maruz kalan nazofarinx karsinomlu hastalarda boyunda sellülitis geliştiğinde çok yüz güldürücü sonuçlar alınabilir.